Image

Maxikold Lor szórás d / helyi kb. 0,2% 40 ml N 1

Maxicold Lore (spray) Értékelés: 404

Lekar LLC (Oroszország) A Lugol a jód orosz helyettesítője. Gyártható 30, 50 és 60 ml-es palackokban, amelyek jódtartalma 1 vagy 1,25%. Ez az analóg ellenjavallatokkal és mellékhatásokkal rendelkezik..

A Maxikold Lor gyógyszer analógjai

Az analóg olcsóbb 30 rubeltől.

A Lugol a jód orosz helyettesítője. Gyártható 30, 50 és 60 ml-es palackokban, amelyek jódtartalma 1 vagy 1,25%. Ez az analóg ellenjavallatokkal és mellékhatásokkal rendelkezik..

Az analóg drágább 87 rubeltől.

Lekar LLC (Oroszország) A Lugol a jód orosz helyettesítője. Gyártható 30, 50 és 60 ml-es palackokban, amelyek jódtartalma 1 vagy 1,25%. Ez az analóg ellenjavallatokkal és mellékhatásokkal rendelkezik..

Az analóg drágább, 121 rubeltől.

A Stopangin cseh gyógyszer a torokbetegségek kezelésére. Permetezés formájában kapható, és helyi felhasználásra szánt. Hatóanyagként 100 mg hexetidint használnak..

Maxikold ENT 0,2% 40ml helyi spray

ajánlott termékek

  • Adagolás: 0,2%
  • Csomagolás: N1
  • Felszabadulási forma: spray helyi alkalmazásra. Hatóanyag: ->
  • Csomagolás: fl.
  • Gyártó: Pharmstandard OTS
  • Gyártó: Pharmstandard-Leksredstva (Oroszország)
  • Hatóanyag: hexetidin

Használati útmutató Maksikold ENT 0,2% 40ml helyi spray

A kibocsátás összetétele és formája

100 ml összetétel

  • Hatóanyag: hexetidin (100% -ban kifejezve) - 200 mg (0,2%).
  • Segédanyagok: nátrium-szacharinát-dihidrát - 40 mg, citromsav-monohidrát - 70 mg, nátrium-hidroxid (nátrium-hidroxid) - 19 mg, glicerin (glicerin) - 17000 mg, etanol (finomított etil-alkohol) - 4000 mg, lauromacrogol (makrogol-lauril-éter) ) - 1500 mg, cineol (eukaliptil) - 20 mg, levomenthol (L-Menthol) - 20 mg, borsmentaolaj - 10 mg, tisztított víz - 100,0 ml-ig.

Helyi spray 0,2%.

40 ml-es alumínium palackok (belső védelemmel), adagolószivattyúkkal, permetezőgépekkel orális használatra, védősapkákkal.

Mindegyik hengert, védőkupakkal, orális alkalmazásra szánt spray-vel és használati utasításokkal együtt kartoncsomagolásban kell elhelyezni.

Az adagolási forma leírása

Szinte színtelen folyadék jellegzetes mentolilúttal egy alumínium dobozban, adagolószivattyúval, védőkupakkal ellátott orális spray-palackkal.

farmakokinetikája

Egyszeri alkalmazás után a heksetidin helyi hatása 10-12 órán keresztül tart. A gyógyszer gyakorlatilag nem szívódik fel a nyálkahártyák felületéről, és nincs szisztémás hatása. A hatóanyag egyszeri felhasználása után nyomai 65 órán át megtalálhatók az íny nyálkahártyáján. A fogplakkban az aktív koncentráció 10-14 órán keresztül fennáll az alkalmazás után.

Gyógyszerhatástani

Helyi fertőtlenítőszer nyálkahártyákra. Antimikrobiális, gombaellenes, fájdalomcsillapító, burkoló és szagtalanító hatással rendelkezik. A MAXICOLD® ENT gyógyszer antimikrobiális hatása a bakteriális metabolizmus oxidatív reakcióinak elnyomásával jár (a heksetidin egy tiamin antagonista). A gyógyszernek számos antibakteriális és gombaellenes hatása van, különös tekintettel a Candida nemzetség grampozitív baktériumaira és gombáira, azonban a MAXICOLD® ENT készítmény hatásos lehet például a Pseudomonas aeruginosa vagy a Proteus által okozott fertőzések kezelésében is. 100 mg / ml koncentrációban a gyógyszer elnyomja a legtöbb baktériumtörzst. A fenntarthatóság fejlődését nem figyelték meg. A MAXICOLD® ENT gyenge érzéstelenítő hatása van a nyálkahártyára. A gyógyszer antivirális hatással rendelkezik az influenza A vírusok, a légúti szintetikus vírus (PC vírus), az 1. típusú herpes simplex vírus ellen, és érinti a légutakat.

Felhasználási javallatok

  • A szájüreg és a garat fertőző és gyulladásos betegségei (mandulagyulladás, beleértve a Plauta-Vincent torokfájását, garatgyulladás, szájgyulladás, afthos szájfekélyek, glossitis, periodontitis, gingivitis, periodontalis betegség, periodontopathy, alveolitis), ínyvérzés. Akut légzőszervi fertőzések esetén - adjuvánsként, a komplex kezelés részeként.
  • A szájüreg, garat és gége gombás fertőzései (rigó).
  • Sérülések és műtéti beavatkozások a szájüregben, a garatban és a gégben (mind előttük, mind utána), beleértve a az alveolák fertőzésének megelőzése a fogkivonás után.
  • Szájhigiénés termékként a szag kiküszöbölésére (szagtalanító hatás).
  • A szuperinfekció megelőzése a szájüreg és a gége összeomló daganatain.

Ellenjavallatok

Túlérzékenység, atrofikus faringitis, 3 év alatti gyermekek.

Terhesség és gyermekek

Nincs bizonyíték a hexetidin káros hatásáról terhesség és szoptatás alatt. Mielőtt felírná a gyógyszert terhes vagy szoptató nőkre, az orvosnak gondosan mérlegelnie kell a kezelés előnyeit az anya számára, valamint a magzatot és gyermeket érintő lehetséges kockázatokat, mivel nem áll rendelkezésre elegendő adat a gyógyszer bejutásáról a placentán és az anyatejbe..

Mellékhatások

Allergiás reakciók; a szájnyálkahártya égése; véletlen lenyelés esetén hányinger; a hosszantartó alkalmazás károsíthatja az ízét.

Ha az utasításokban megjelölt mellékhatások súlyosbodnak, vagy ha egyéb mellékhatásokat észlel, amelyek nem szerepelnek az utasításokban, értesítse orvosát.

Gyógyszerkölcsönhatások

Jelenleg nincs információ a más gyógyszerekkel való kölcsönhatásokról..

Adagolás

Felnőttek és 6 évnél idősebb gyermekek: kezelje az érintett területeket napi kétszer lélegzetvédelemmel.

3 és 6 év közötti gyermekek: a gyógyszer használata orvossal folytatott konzultációt követően lehetséges.

A hexetidin tapad a nyálkahártyához, ezért tartós hatást fejt ki. Ebben a tekintetben a gyógyszert étkezés után kell használni.

Általános bevezető.

A gyógyszert permetezik a szájba vagy a torokba. A spray használatával könnyen és gyorsan kezelheti az érintett területeket..

A következő lépéseket kell végrehajtania:

  • Távolítsa el a kupakot a hengerről, helyezze be a szórópisztolyt a henger felső részének megfelelő nyílásába.
  • Első használatkor először néhány rövid prést kell végrehajtani a permetezőn (a tartály tartalmának egyenletes permetezése érdekében).
  • Helyezze a gyógyszer szükséges mennyiségét a szájüregbe úgy, hogy a porlasztót teljesen 3-4 alkalommal nyomja meg. Tartsa levegőt a gyógyszer beadása közben..
  • Használat után vegye le a szórópisztolyt, öblítse ki folyó vízben és szobahőmérsékleten szárítsa el gyermekektől elzárva.
  • A permetezőt a gyógyszer csomagolásában kell tárolni. Helyezze a tartályt egyenes helyzetben a behelyezés közben.

A kezelés időtartama 5-7 nap.

Ha hosszabb kezelésre van szüksége, a kezelés időtartamát az orvos határozza meg.

Overdose

A hexetidin a megadott adagban nem mérgező. Nagy mennyiségű gyógyszer lenyelése hányást okoz, ezért nem várható jelentős felszívódás.

Túladagolás esetén nem írtak le etanol-mérgezési eseteket. Az akut alkoholmérgezés nagyon valószínűtlen, de elméletileg lehetséges, ha egy kisgyermek nagy adagot nyel a gyógyszerrel. Túladagolás esetén azonnal forduljon orvoshoz..

Tüneti kezelés: enterosorbensek (aktív faszén) beadása, gyomormosás, erős ivás. A túlzott adag lenyelése után 2 órán át gyomormosásra van szükség.

Maxicold

Szerkezet

Egy filmtabletta 500 mg paracetamolt, 10 mg fenilefrin-hidrokloridot és 30 mg aszkorbinsavat tartalmaz..

A mag inaktív anyagai közé tartozik a kroszkarmellóz-nátrium, a kalcium-hidrogén-foszfát, a magnézium-szilikát, a talkum, az etil-cellulóz és a hiprolóz, valamint a Yellow Sun Sunset nevű festék, a héj hipromellózt és hiprolózt, talkumot, titán-dioxidot tartalmaz..

Az előkészítéshez és az orális beadásra szolgáló por egy zacskója 750 mg paracetamolt, 60 mg fenilefrin-hidrokloridot és 10 mg aszkorbinsavat tartalmaz. Az inaktív anyagok közé tartozik a kolloid szilícium-dioxid, nátrium-szacharin, nátrium-citrát, citromsav, burgonyakeményítő, aroma, laktóz és sárga kinolin festék.

Kiadási forma

A Maksikold rózsaszín-narancssárga tabletta formájában kapható, ovális, mindkét oldalán domború, kockázattal. A keresztmetszetben fehér és narancssárga foltok vannak rózsaszín-narancssárga alapon. A tablettákat 1, 6, 10, 12 tabletta cellás csomagolásban lezárják, egy csomagban lehet 2, 10, 20, 12, 24 tabletta..

A por kristályos anyag, halványsárga színű és sajátos szagú, fehér kristályok és bomló csomók megengedettek. A kész formában az oldat opálos, jellegzetes halványsárga színű és narancssárga illatú. 5 g port csomagoltak kombinált anyagból készült tasakokba, egy kartondobozban lehet 5, 10, 50 tasak.

gyógyszerészeti hatás

Lázcsillapító, ércsökkentő, fájdalomcsillapító hatással van a testre.

Farmakodinámiája és farmakokinetikája

A kombinált gyógyszer hatása a hatóanyagok és ezek kombinációjának tulajdonságain alapul:

  • A paracetamol ismert fájdalomcsillapító és lázcsillapító, amely a fájdalom és a hőszabályozás központjaira hat. Fájdalomcsillapító és lázcsillapító hatású, a Maxicold hatóanyaga csökkentheti a fejfájást és az izomfájdalmakat, a láz hatásait, enyhíti a torokfájást.
  • A fenilefrin révén az LS érösszehúzó hatású, megkönnyíti az orr légzését, valamint a paranasalis sinusok és az orrfolyadékok megtisztítását.
  • Az aszkorbinsav, mint C-vitamin, részt vesz a redox reakciók szabályozásában, a szénhidrát anyagcserében és növeli a fertőzésekkel szembeni ellenállást..

Felhasználási javallatok

A gyógyszert tüneti kezelésként alkalmazzák olyan fertőző és gyulladásos betegségek esetén, mint az influenza és más akut légzőszervi vírusos fertőzések (ARVI), amelyeket hipertermia, hidegrázás, fejfájás, orrdugulás, valamint fájdalom jelentkezik izmokban és csontokban, torokban, orrban.

Ellenjavallatok

Ne vegye be a Maxicold-ot:

  • súlyos vese- és / vagy májelégtelenségben;
  • hyperthyreosis türotoxikózis;
  • szívbetegségek, például súlyos szűkület az aorta száján, tachyarrmia, szívizom-infarktus jelenlétében;
  • artériás hipertóniában;
  • triciklusos antidepresszánsokkal, béta-blokkolókkal, monoamin-oxidáz-gátlókkal, valamint más paracetamoltartalmú gyógyszerekkel, a megfázás, az influenza és az eldugult orr enyhítésére irányuló kezelés alatt és 2 héttel azután;
  • prosztata hiperplázia esetén;
  • szögzáró glaukómával;
  • 9 év alatti vagy 30 kg-nál kisebb súlyú gyermekek;
  • bizonyos túlérzékenység a gyógyszer összetevőivel szemben.
  • Az alkoholtartalmú termékek használata ellenjavallt a májra gyakorolt ​​mérgező hatások, valamint a krónikus alkoholizmus elkerülése érdekében..

Vigyázzon

  • Ha enzimhiányt észlelnek - glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz, jóindulatú hiperbilirubinémia.
  • Terhes és szoptató betegek.
  • Idős betegek.

Mellékhatások

A mellékhatások felsorolása három összetevőből áll:

Paracetamol

Hemopoiesishez vezethet, beleértve vérszegénységet, methemoglobinémiát, trombocitopéniát.

Fenilefrin

Migrén, hányinger, hányás, vérnyomás emelkedése vagy csökkenése, ingerlékenység. A kezelés alatt angina pectoris, bradycardia, szívdobogás, légszomj, tachikardia, kamrai aritmia is kialakulhat.

C vitamin

A gyomor-bél nyálkahártya irritációja vagy fekélye, hyperacid gastritis, csökkent kapilláris permeabilitás, ami a szövetek trofizmusának romlásához vezet, fokozott vérnyomás, hiperkoaguláció vagy mikroangiopathia, hyperprothrombinemia, eritropenia, trombocitózis, neutrophilicus leukocitózis, glükóz-leukocitózis, neutrofil leukocitózis,.

Az immunrendszerből szisztémás reakciók léphetnek fel, kiütés és urticaria formájában, angioödéma egészen. A hosszú távú kezelés a veseműködés károsodásához vezethet, beleértve a pollakiuria, a hyperoxaluria, a nephrolithiasis kialakulását. Ezenkívül a központi idegrendszeri ingerlékenység növekedéséről, álmatlanságról és migrénről számoltak be..

Használati utasítás (módszer és adagolás)

A tablettát vegye be a belső étkezés előtt, mielőtt teljes étkezés előtt vagy 1-2 órával azt követően ajánlott sok vizet inni.

Adagolás felnőtteknek és 12 éves kortól (40 kg-nál nagyobb testtömegű)

1-2 tabletta 4 vagy 6 óránként, az adagolás gyakorisága legfeljebb négyszer a nap folyamán.

Adagolás 9–12 éves gyermekek számára (30 kg-nál nagyobb testtömeggel)

1 tabletta 4 vagy 6 óránként, az alkalmazás gyakorisága legfeljebb négyszer a nap folyamán.

A gyógyszert nem szabad 5 napnál hosszabb ideig érzéstelenítőként vagy 3 napnál hosszabb ideig tartani - lázcsillapítóként, orvosával folytatott konzultáció nélkül..

Overdose

Tünetek az első 24 órában

Van a bőr kihullása, émelygés és hányás, hasi fájdalom, anorexia kialakulása és csökkent glükóz-anyagcsere, metabolikus acidózis előfordulása..

Tünetek 12-48 óra után

A súlyos túladagolás májkárosodáshoz vezethet progresszív encephalopathiában, kómáig és halálig, vagy tubuláris nekrózissal járó akut veseelégtelenséghez. Aritmiáról és hasnyálmirigy-gyulladásról is beszámoltak..

Kezelés

Az SH-csoport donorait és a glutation aminosavainak metionin, acetil-cisztein előállítását elősegítőket írják elő. 8 órás terápiás intézkedések után szükség van a meglévő kinevezések további folytatására vagy folytatására, a paracetamol vérkoncentrációjának és alkalmazásának ideje alapján..

Kölcsönhatás

A monoamin-oxidáz-gátlók, nyugtatók és etanol egyidejű használata a Maksikold-lal hatásainak fokozását okozhatja.

A paracetamol mint a gyógyszer egyik alkotóeleme közötti kölcsönhatás

  • Nagy dózisok bevétele esetén fokozhatja az antikoagulánsok hatását a máj szekréciós funkciójának csökkenése miatt a prokoaguláns faktorok szintézisében. Ezen felül csökkenti az uricosuric gyógyszerek hatékonyságát..
  • A barbiturátokkal történő hosszú távú kezelés csökkentheti a paracetamol hatásait..
  • Nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerekkel történő hosszú távú alkalmazás növeli a „fájdalomcsillapító” nefropátia, a vesék papilláris nekrózisának és a veseelégtelenség végső szakaszába történő átmenet kockázatát.
  • A szalicilátok egyidejű, hosszú távú, nagy adagokban történő beadása növeli a vese- vagy hólyagrák kimutatásának kockázatát.

Fenilefrin

  • Gátolja a vérnyomáscsökkentő gyógyszerek, köztük a diuretikumok (például Methyldopa, Mekamilamin, Guanadrel, Guanethidin) vérnyomáscsökkentő hatását.
  • A nitrátok anginális hatása csökken.
  • A pajzsmirigyhormonok befogadása kölcsönösen növeli a fenilefrin hatásait, és növelheti a koszorúér elégtelenség kockázatát (leggyakrabban koszorúér ateroszklerózissal).

Egyidejű alkalmazás aszkorbinsavval

  • A benzil-penicillin, a tetraciklinok vérkoncentrációjának esetleges növekedése, a heparin hatásának csökkentése, közvetett antikoagulánsok.
  • Megnövekedett a teljes etanol-clearance.
  • Az acetil-szalicilsav, barbiturát és Primidon alkalmazásával csökken az abszorpció, növekszik a vizeletben kiválasztott aszkorbinsav koncentrációja és csökken az acetil-szalicilsav kiválasztásának szintje..
  • Javul a vas felszívódása a bélben.
  • Szalicilátok, rövid hatású szulfanilamidok esetén nő a kristályosodás kockázata.
  • Az izoprenalin krónotróp hatása csökken.
  • Nagy adagok vagy elhúzódó kezelés zavarhatja a diszulfiramák kölcsönhatását az etanollal, felgyorsíthatja a mexiletin kiválasztását a vesékben.

Értékesítési feltételek

Nem szükséges vény.

Tárolási feltételek

A tárolási helyet gyermekektől és háziállatoktól elzárva kell tartani, nedvességtől védeni, hőmérséklete nem haladhatja meg a 25 ° C-ot.

Vásároljon gyógyszertárakban a Maxikold Lor Spray 0,2% 40ml-t

Az ár csak a weboldalon történő megrendelésnél érvényes, a weboldalon szereplő árak különböznek a gyógyszertárak áraitól, és csak a weboldalon vagy a mobil alkalmazásban történő megrendeléskor érvényesek. A megrendelés kézhezvételekor a gyógyszertárban lehetetlen árut hozzáadni helyszíni áron, csak külön, a gyógyszertár árán történő vásárlással. A webhelyen szereplő árak nem nyilvánosak.

Termék kód: 14732

Szállítás saját költségén, ingyenes. A foglalás 24 órán keresztül érvényes

Használati útmutató
Maxicold ENT spray 0,2% 40ml

Adagolási űrlapok
spray 40ml

Szinonimák
Hexoral
Stomatidine
Stopangin


Csoport
A felső légúti betegségek kezelésére használt antiszeptikumok

Nemzetközi védjegy nélküli név
Hexatidine

Gyártók
Pharmstandard-Leksredstva OAO (Oroszország)

Kiadási forma, összetétel és csomagolás

Helyi spray szinte színtelen folyadék formájában, jellegzetes mentol-szaggal.
100 ml


Segédanyagok: nátrium-szacharinát-dihidrát, citromsav-monohidrát, nátrium-hidroxid, glicerin, etanol, lauromacrogol, cineole, levomenthol, borsmenta levél olaj, tisztított víz.

40 ml - alumínium dobozok (1) adagolószivattyúval és permettel orális használatra - kartondobozok.

gyógyszerészeti hatás
Fertőtlenítő. Gram-pozitív és gram-negatív mikroorganizmusok és gombák ellen aktív.

Jelzések
A szájüreg és a gége gyulladásos betegségei, a szájüreg és a gége gombás megbetegedései, a szájüreg és a gége antiszeptikus kezelésére műtét előtti és utáni műtéti beavatkozások és sérülések esetén, mint segédanyag az akut légzőszervi vírusos fertőzésekben, a szájhigiénéért.

Adagolási rend
Egyéni, az alkalmazott adagolási formától függően.

Mellékhatás
Ritka: allergiás kontakt dermatitis, káros íz és szag.

Ellenjavallatok
Túlérzékenység a hexetidinnel szemben.

Különleges utasítások
Különösen ajánlott ágyban fekvő és ápolásra szoruló betegek számára.

Maxicold ENT spray 0,002 40 ml

A termék megjelenése változhat. ?

Szállításhoz kapható

Kioldási forma: spray

Érvényes: 22/01/2022

Termék kód: 8741152

Használati útmutató

Latin név

Hatóanyag

Kiadási forma

helyi spray

Tulajdonos / hivatalvezető

Betegségek nemzetközi osztályozása (ICD-10)

Farmakológiai csoport

Az antiszeptikumok helyi alkalmazásra az ENT gyakorlatában és a fogászatban

gyógyszerészeti hatás

Antiszeptikus gyógyszer helyi használatra. Antimikrobiális, gombaellenes, fájdalomcsillapító, burkoló és szagtalanító hatással rendelkezik.

A Maxicold® Lore gyógyszer antimikrobiális hatása a bakteriális metabolizmus (hetididin - tiamin antagonista) oxidatív reakcióinak elnyomásával jár. A gyógyszernek széles spektrumú antibakteriális és gombaellenes hatása van, különös tekintettel a Candida nemzetség gram-pozitív baktériumaira és gombáira, azonban a Maksikold ® Lor gyógyszer hatással lehet például a Pseudomonas aeruginosa vagy a Proteus spp. Által okozott fertőzések kezelésében. 100 mg / ml koncentrációban a gyógyszer elnyomja a legtöbb baktériumtörzst. A fenntarthatóság fejlődését nem figyelték meg. A Maksikold ® ENT gyenge érzéstelenítő hatása van a nyálkahártyára.

farmakokinetikája

Egyszeri alkalmazás után a heksetidin helyi hatása 10-12 órán keresztül tart.

A gyógyszer gyakorlatilag nem szívódik fel a nyálkahártyák felületéről, és nincs szisztémás hatása. A hatóanyag egyszeri felhasználása után annak nyomai 65 órán keresztül megtalálhatók az íny nyálkahártyáján, a fogak plakkjaiban az aktív koncentráció 10-14 órán keresztül megmarad..

- szájüreg és garat fertőző és gyulladásos betegségei (mandulagyulladás, ideértve a Plauta-Vincent tonsillitist, garatgyulladást, stomatitist, aftoos szájfekélyeket, glossitist, periodontitist, ínygyulladást, parodontális betegséget, periodontopathiat, alveolitist), ínyvérzést;

- akut légzőszervi fertőzések esetén - adjuvánsként, a komplex kezelés részeként;

- a szájüreg, a garat és a gége (rigó) gombás fertőzései;

- a szájüreg, a garat és a gég sérülései és műtéti beavatkozásai (a megvalósítás előtt és után is), beleértve az alveolák fertőzésének megelőzése a fogkivonás után;

- szájhigiénés termékként a szagok kiküszöbölésére (szagtalanító hatás);

- a szájüreg és a gége összeomló daganataival történő superinfekció megelőzése.

- gyermekek életkora legfeljebb 3 év;

- túlérzékenység a gyógyszer összetevőivel szemben.

Helyi reakciók: allergiás reakciók, a szájnyálkahártya égése.

Véletlen lenyelés esetén: hányinger.

Hosszú távú használat: az íz megsértése.

Overdose

A hexetidin a megadott adagban nem mérgező. Nagy mennyiségű gyógyszer lenyelése hányást okoz, ezért nem várható jelentős felszívódás.

Túladagolás esetén nem írtak le etanol-mérgezési eseteket. Az akut alkoholmérgezés nagyon valószínűtlen, de elméletileg lehetséges, ha egy kisgyermek nagy adagot nyel a gyógyszerrel.

Túladagolás esetén azonnal keresse fel orvosát..

Tüneti kezelés: enterosorbensek (aktív faszén) beadása, gyomormosás, erős ivás. A túlzott adag lenyelése után 2 órán át gyomormosásra van szükség.

Különleges utasítások

A gyermekek olyan kortól használhatják a drogot, amikor nem ellenállnak a szájban lévő idegen tárgynak (spray-nek), amikor spray-t használnak, és képesek visszatartani a drogot.

A permetet nem szabad belélegezni; Kerülje a szembe jutást..

A permetezés után az applikátort meleg vízzel ki kell öblíteni.

Nem szabad megfeledkezni arról, hogy a permet napi 24-48 mg etanolt tartalmaz.

Meg kell jegyezni, hogy a henger nyomás alatt van. A palackot ne égesse, szúrja át és ne nyissa ki, még akkor sem, ha üres..

Befolyás a járművek és a vezérlő mechanizmusok vezetésére

A drog bevételére vonatkozó általános reakció hiányában a potenciálisan veszélyes tevékenységek, amelyek különös figyelmet és gyors reakciót igényelnek (ideértve a vezetést is) végrehajtása nem ellenjavallt.

Terhesség és szoptatás

Nincs bizonyíték a hexetidin káros hatásáról terhesség és szoptatás alatt. Mielőtt felírná a gyógyszert terhes vagy szoptató nőkre, az orvosnak gondosan mérlegelnie kell a kezelés előnyeit az anya számára, valamint a magzatot és gyermeket érintő lehetséges kockázatokat, mivel nem áll rendelkezésre elegendő adat a gyógyszer bejutásáról a placentán és az anyatejbe..

Gyógyszerkölcsönhatások

Helyi alkalmazásra, étkezés után vagy étkezések között.

Spray-vel kezelje a szájüreg és a garat érintett területeit. A felnőttek és a 3 évesnél idősebb gyermekek kezelésének gyakorisága napi 2-3-szor. Szükség esetén a gyógyszer gyakoribb használata lehetséges. A kezelés időtartama 5-7 nap. A gyógyszer megfelelő használatához a következő lépéseket kell végrehajtania:

1. A henger burkolatának eltávolításához porlasztást kell létrehozni a henger felső részének megfelelő nyílásába.

2. Első használatkor először néhány rövid préselést kell végezni a permetezőn (a tartály tartalmának egyenletes permetezése érdekében).

3. Helyezze a gyógyszer szükséges mennyiségét a szájüregbe úgy, hogy a porlasztót teljesen megnyomja 3-4-szer. Tartsa levegőt a gyógyszer beadása közben..

4. Használat után vegye le a szórópisztolyt, öblítse ki folyó vízben és szobahőmérsékleten szárítsa el gyermekektől elzárva.

5. A permetezőt a gyógyszer csomagolásában kell tárolni..

Helyezze a tartályt egyenes helyzetben a behelyezés közben..

Tárolási feltételek és eltarthatóság

A gyógyszert gyermekektől elzárva, legfeljebb 25 ° C hőmérsékleten kell tárolni. Nem fagyasztható! Felhasználhatósági idő - 2 év..

Nyaralás a gyógyszertárakból

A gyógyszert engedélyezték a tőzsdén kívüli eszközként történő felhasználásra.

Maxicold

Szerkezet

Egy filmtabletta 500 mg paracetamolt, 10 mg fenilefrin-hidrokloridot és 30 mg aszkorbinsavat tartalmaz..

A mag inaktív anyagai közé tartozik a kroszkarmellóz-nátrium, a kalcium-hidrogén-foszfát, a magnézium-szilikát, a talkum, az etil-cellulóz és a hiprolóz, valamint a Yellow Sun Sunset nevű festék, a héj hipromellózt és hiprolózt, talkumot, titán-dioxidot tartalmaz..

Az előkészítéshez és az orális beadásra szolgáló por egy zacskója 750 mg paracetamolt, 60 mg fenilefrin-hidrokloridot és 10 mg aszkorbinsavat tartalmaz. Az inaktív anyagok közé tartozik a kolloid szilícium-dioxid, nátrium-szacharin, nátrium-citrát, citromsav, burgonyakeményítő, aroma, laktóz és sárga kinolin festék.

Kiadási forma

A Maksikold rózsaszín-narancssárga tabletta formájában kapható, ovális, mindkét oldalán domború, kockázattal. A keresztmetszetben fehér és narancssárga foltok vannak rózsaszín-narancssárga alapon. A tablettákat 1, 6, 10, 12 tabletta cellás csomagolásban lezárják, egy csomagban lehet 2, 10, 20, 12, 24 tabletta..

A por kristályos anyag, halványsárga színű és sajátos szagú, fehér kristályok és bomló csomók megengedettek. A kész formában az oldat opálos, jellegzetes halványsárga színű és narancssárga illatú. 5 g port csomagoltak kombinált anyagból készült tasakokba, egy kartondobozban lehet 5, 10, 50 tasak.

gyógyszerészeti hatás

Lázcsillapító, ércsökkentő, fájdalomcsillapító hatással van a testre.

Farmakodinámiája és farmakokinetikája

A kombinált gyógyszer hatása a hatóanyagok és ezek kombinációjának tulajdonságain alapul:

  • A paracetamol ismert fájdalomcsillapító és lázcsillapító, amely a fájdalom és a hőszabályozás központjaira hat. Fájdalomcsillapító és lázcsillapító hatású, a Maxicold hatóanyaga csökkentheti a fejfájást és az izomfájdalmakat, a láz hatásait, enyhíti a torokfájást.
  • A fenilefrin révén az LS érösszehúzó hatású, megkönnyíti az orr légzését, valamint a paranasalis sinusok és az orrfolyadékok megtisztítását.
  • Az aszkorbinsav, mint C-vitamin, részt vesz a redox reakciók szabályozásában, a szénhidrát anyagcserében és növeli a fertőzésekkel szembeni ellenállást..

Felhasználási javallatok

A gyógyszert tüneti kezelésként alkalmazzák olyan fertőző és gyulladásos betegségek esetén, mint az influenza és más akut légzőszervi vírusos fertőzések (ARVI), amelyeket hipertermia, hidegrázás, fejfájás, orrdugulás, valamint fájdalom jelentkezik izmokban és csontokban, torokban, orrban.

Ellenjavallatok

Ne vegye be a Maxicold-ot:

  • súlyos vese- és / vagy májelégtelenségben;
  • hyperthyreosis türotoxikózis;
  • szívbetegségek, például súlyos szűkület az aorta száján, tachyarrmia, szívizom-infarktus jelenlétében;
  • artériás hipertóniában;
  • triciklusos antidepresszánsokkal, béta-blokkolókkal, monoamin-oxidáz-gátlókkal, valamint más paracetamoltartalmú gyógyszerekkel, a megfázás, az influenza és az eldugult orr enyhítésére irányuló kezelés alatt és 2 héttel azután;
  • prosztata hiperplázia esetén;
  • szögzáró glaukómával;
  • 9 év alatti vagy 30 kg-nál kisebb súlyú gyermekek;
  • bizonyos túlérzékenység a gyógyszer összetevőivel szemben.
  • Az alkoholtartalmú termékek használata ellenjavallt a májra gyakorolt ​​mérgező hatások, valamint a krónikus alkoholizmus elkerülése érdekében..

Vigyázzon

  • Ha enzimhiányt észlelnek - glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz, jóindulatú hiperbilirubinémia.
  • Terhes és szoptató betegek.
  • Idős betegek.

Mellékhatások

A mellékhatások felsorolása három összetevőből áll:

Paracetamol

Hemopoiesishez vezethet, beleértve vérszegénységet, methemoglobinémiát, trombocitopéniát.

Fenilefrin

Migrén, hányinger, hányás, vérnyomás emelkedése vagy csökkenése, ingerlékenység. A kezelés alatt angina pectoris, bradycardia, szívdobogás, légszomj, tachikardia, kamrai aritmia is kialakulhat.

C vitamin

A gyomor-bél nyálkahártya irritációja vagy fekélye, hyperacid gastritis, csökkent kapilláris permeabilitás, ami a szövetek trofizmusának romlásához vezet, fokozott vérnyomás, hiperkoaguláció vagy mikroangiopathia, hyperprothrombinemia, eritropenia, trombocitózis, neutrophilicus leukocitózis, glükóz-leukocitózis, neutrofil leukocitózis,.

Az immunrendszerből szisztémás reakciók léphetnek fel, kiütés és urticaria formájában, angioödéma egészen. A hosszú távú kezelés a veseműködés károsodásához vezethet, beleértve a pollakiuria, a hyperoxaluria, a nephrolithiasis kialakulását. Ezenkívül a központi idegrendszeri ingerlékenység növekedéséről, álmatlanságról és migrénről számoltak be..

Használati utasítás (módszer és adagolás)

A tablettát vegye be a belső étkezés előtt, mielőtt teljes étkezés előtt vagy 1-2 órával azt követően ajánlott sok vizet inni.

Adagolás felnőtteknek és 12 éves kortól (40 kg-nál nagyobb testtömegű)

1-2 tabletta 4 vagy 6 óránként, az adagolás gyakorisága legfeljebb négyszer a nap folyamán.

Adagolás 9–12 éves gyermekek számára (30 kg-nál nagyobb testtömeggel)

1 tabletta 4 vagy 6 óránként, az alkalmazás gyakorisága legfeljebb négyszer a nap folyamán.

A gyógyszert nem szabad 5 napnál hosszabb ideig érzéstelenítőként vagy 3 napnál hosszabb ideig tartani - lázcsillapítóként, orvosával folytatott konzultáció nélkül..

Overdose

Tünetek az első 24 órában

Van a bőr kihullása, émelygés és hányás, hasi fájdalom, anorexia kialakulása és csökkent glükóz-anyagcsere, metabolikus acidózis előfordulása..

Tünetek 12-48 óra után

A súlyos túladagolás májkárosodáshoz vezethet progresszív encephalopathiában, kómáig és halálig, vagy tubuláris nekrózissal járó akut veseelégtelenséghez. Aritmiáról és hasnyálmirigy-gyulladásról is beszámoltak..

Kezelés

Az SH-csoport donorait és a glutation aminosavainak metionin, acetil-cisztein előállítását elősegítőket írják elő. 8 órás terápiás intézkedések után szükség van a meglévő kinevezések további folytatására vagy folytatására, a paracetamol vérkoncentrációjának és alkalmazásának ideje alapján..

Kölcsönhatás

A monoamin-oxidáz-gátlók, nyugtatók és etanol egyidejű használata a Maksikold-lal hatásainak fokozását okozhatja.

A paracetamol mint a gyógyszer egyik alkotóeleme közötti kölcsönhatás

  • Nagy dózisok bevétele esetén fokozhatja az antikoagulánsok hatását a máj szekréciós funkciójának csökkenése miatt a prokoaguláns faktorok szintézisében. Ezen felül csökkenti az uricosuric gyógyszerek hatékonyságát..
  • A barbiturátokkal történő hosszú távú kezelés csökkentheti a paracetamol hatásait..
  • Nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerekkel történő hosszú távú alkalmazás növeli a „fájdalomcsillapító” nefropátia, a vesék papilláris nekrózisának és a veseelégtelenség végső szakaszába történő átmenet kockázatát.
  • A szalicilátok egyidejű, hosszú távú, nagy adagokban történő beadása növeli a vese- vagy hólyagrák kimutatásának kockázatát.

Fenilefrin

  • Gátolja a vérnyomáscsökkentő gyógyszerek, köztük a diuretikumok (például Methyldopa, Mekamilamin, Guanadrel, Guanethidin) vérnyomáscsökkentő hatását.
  • A nitrátok anginális hatása csökken.
  • A pajzsmirigyhormonok befogadása kölcsönösen növeli a fenilefrin hatásait, és növelheti a koszorúér elégtelenség kockázatát (leggyakrabban koszorúér ateroszklerózissal).

Egyidejű alkalmazás aszkorbinsavval

  • A benzil-penicillin, a tetraciklinok vérkoncentrációjának esetleges növekedése, a heparin hatásának csökkentése, közvetett antikoagulánsok.
  • Megnövekedett a teljes etanol-clearance.
  • Az acetil-szalicilsav, barbiturát és Primidon alkalmazásával csökken az abszorpció, növekszik a vizeletben kiválasztott aszkorbinsav koncentrációja és csökken az acetil-szalicilsav kiválasztásának szintje..
  • Javul a vas felszívódása a bélben.
  • Szalicilátok, rövid hatású szulfanilamidok esetén nő a kristályosodás kockázata.
  • Az izoprenalin krónotróp hatása csökken.
  • Nagy adagok vagy elhúzódó kezelés zavarhatja a diszulfiramák kölcsönhatását az etanollal, felgyorsíthatja a mexiletin kiválasztását a vesékben.

Értékesítési feltételek

Nem szükséges vény.

Tárolási feltételek

A tárolási helyet gyermekektől és háziállatoktól elzárva kell tartani, nedvességtől védeni, hőmérséklete nem haladhatja meg a 25 ° C-ot.